Bruņinieku iela 25, Rīga (Anli)
Vairāk nekā 20 gadus kopā ar jums!

3D datortomogrāfija, panorāmas rentgens

3D datortomogrāfija, panorāmas rentgens

Panorāmas rentgena iekārta ļauj iegūt augstas izšķirtspējas digitālus panorāmas rentgena attēlus (ortopantomogrammas). Tas ir svarīgs un informatīvs izmeklējums zobārstniecībā. Attēls aptver mutes dobumu, visus zobus un apkārtējās zonas (apakšžokļa locītavas un augšžokļa deguna blakusdobumus).

Izmeklējuma galvenā priekšrocība ir , ka, uzņemot panorāmas attēlu, pacients tiek pakļauts nelielam rentgenstarojumam. Tas iespējams tāpēc, ka rentgenstaru avots vienmērīgi pārvietojas pret pacienta seju. Šī iemesla dēļ starojuma deva panorāmas rentgenuzņēmuma laikā ir tikai aptuveni 2 reizes lielāka kā, ja rentgens tiek veikts vienam zobam.

Digitālās tehnoloģijas samazina rentgenstaru devu vēl par 70%, kā arī šai tehnoloģijai ir visas pārējās digitālo tehnoloģiju priekšrocības: ārsts redz attēlu savā datorā, viņš var to analizēt izmantojot speciālu programmu, kas ļauj izcelt svarīgas detaļas. Attēlu var nosūtīt pa e-pastu, glabāt datora datu nesējā vai izdrukāt uz fotopapīra.

Datortomogrāfija ir visprecīzākā diagnostikas metode, ko izmanto zobārstniecībā. Digitālais attēls, kas tiek iegūts ar digitālo tomogrāfu, parāda ļoti precīzu, neizkropļotu augšžokļa, apakšžokļa un apkārtējo zonu (sinusu, apakšžokļa locītavu, elpceļu) attēlu. 3D attēls ne tikai parāda reālu skatu uz žokļiem un zonām ap tiem, bet arī ļauj ārstam precīzi plānot visus ķirurģiskās ārstēšanas etapus. “Dental Pluss” zobārstniecības klīnikā 3D attēli tiek uzņemti gadījumos, kad pacientam paredzēta sarežģītāka ķirurģiskā iejaukšanās: vairāku zobu implantācijas procedūra, kaula palielināšanas un sinusa pacelšanas operācijas.

Cik ilgs laiks  nepieciešams rentgena uzņemšanai?

Rentgena izmeklējums tiek veikts ātri, pati procedūra aizņem tikai dažas minūtes. Pēc tam “Dental Pluss” zobārstniecības klīnikas speciālists izvērtē izmeklējumu un rezultātus pārrunā ar pacientu, kā arī plāno nepieciešamo ārstēšanu.

Vai rentgens ir kaitīgs?

Daudzi pacienti uztraucas, ka rentgenstari var kaitēt viņu veselībai, taču uztraukumam nav pamata. Jaunie mūsdienīgie rentgena aparāti, ko izmanto mūsu zobārstniecības klīnikās, izstaro ārkārtīgi mazas rentgenstaru devas un jutīgie sensori pārnes precīzu un kvalitatīvu attēlu diagnostikai vai ārstēšanas plānošanai. Vienmēr tiek ņemts vērā, kurš kaitējums ir lielāks – nepareiza diagnoze un novēlota ārstēšana vai radiācijas iedarbība. Arī mūsu apkartējā vide ir bagāta ar līdzīgiem dabas starojumiem, kādus saņemam ikdienā.

Laiks jūsu sapņu smaidam?

Viss, kas Jums nepieciešams, ir pierakstīties apmeklējumam!