Bruņinieku iela 25, Rīga (Anli)
Vairāk nekā 20 gadus kopā ar jums!

Endodontiskā ārstēšana

Endodontiskā ārstēšana

Endodontiskā ārstēšana ir zobārstniecības joma, kas ietver zobu sakņu kanālu ārstēšanu. Šī ārstēšana ir nepieciešama, ja infekcijas dēļ ir bojāti zoba mīkstie audi, zoba nervi. Uz emaljas virsmas parādās plaisas, ko var izraisīt trauma vai neārstēts kariess –šajās plaisās mikroorganismi iekļūst zoba mīkstajos audos, pulpā, un rada tālākas komplikācijas. Pat veselīga izskata zobs var būt bojāts. Pirmais brīdinājums par sakņu kanālu problēmām ir sāpes, kuras bieži vien nevar remdēt pat ar medikamentiem. Var rasties arī iekaisums (abscess) un tādā gadījumā jums pēc iespējas ātrāk jāsazinās ar zobārstu.

Pēc endodontiskās ārstēšanas zobs ir jāatjauno pēc iespējas ātrāk, lai novērstu baktēriju iekļūšanu sakņu kanālos un pasargātu zobu no sekundāra kariesa. Galvenās endodontiskās ārstēšanas priekšrocības ir precīza procedūra, kas nevājina un nebojā zoba sakni.

Pateicoties veiksmīgai endodontiskajai ārstēšanai, tiek saglabāta zoba dabiskā sakne – šajā gadījumā implantācija nav nepieciešama, protēzi var stiprināt uz zoba ar saārstētu sakņu kanālu.

Ko darīt, ja mutē pamanāt abscesu?

Pacienti visbiežāk novēro izmaiņas mutes gļotādā pie zobu saknēm, strutu izdalīšanos. Simptomu raksturo iekaisuma veidošanās ap zobu sakņu galotnēm. Neārstēta infekcija bojā žokļa kaulu un nonāk mutes dobumā. Šīs komplikācijas cēlonis var būt zobu nerva sairšana (nekroze) vai iepriekš veikta nekvalitatīva endodontiskā ārstēšana, vai citas komplikācijas. Ja pamanāt kādas no šīm izmaiņām, pēc iespējas ātrāk vajadzētu sazināties ar endodontu “Dental Pluss” zobārstniecības klīnikā, kurš pēc dažādām pārbaudēm un rentgena izmeklējumiem noteiks diagnozi un turpmāko ārstēšanu.

Ko darīt, ja jūtu asas zobu sāpes, sāpes ir pastāvīgas, spontānas, īpaši vakaros. Kāds ir iemesls?

Simptomi, kad pacientiem rodas spontānas, ļoti stipras sāpes, ko izraisa sveši kairinātāji vai auksts ēdiens, ir raksturīgi pulpītam (zoba mīksto audu iekaisumam). Bieži vien sāpes ir ļoti spēcīgas, pretsāpju līdzekļi palīdz tikai īslaicīgi. Parādoties šiem simptomiem, nevilcinieties un pēc iespējas ātrāk sazinieties ar savu zobārstu, jo nogaidot var rasties nopietnākas komplikācijas – žokļa kaula iekaisums un atsevišķos gadījumos pat sepse.

Ko darīt, kad parādās pietūkums un, sakožot zobus, jūtat sāpes?

Ja pamanāt pietūkumu, zobs šķiet “piepacelts”, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar savu zobārstu, iespējams, ka ap zoba sakni ir izveidojies iekaisums, abscess. Nekādā gadījumā nevajadzētu sildīt pietūkuma zonu vai izmantot siltas kompreses.

Kāpēc pēc endodontiskās ārstēšanas ir ieteicama protezēšana?

Endodontiski ārstēta zoba kronis parasti ir bojāts (ļoti dziļš kariess, lielas plombes). Jo mazāk palicis zoba audu, jo lielāks ir lūzumu  risks. Lai to novērstu, ieteicams nekavējoties aizsargāt atlikušos zoba audus ar kroni.

Laiks jūsu sapņu smaidam?

Viss, kas Jums nepieciešams, ir pierakstīties apmeklējumam!