Bruņinieku iela 25, Rīga (Anli)
Vairāk nekā 20 gadus kopā ar jums!

Protezēšana

Protezēšana

Galvenais protezēšanas mērķis ir aizstāt zaudētos zobu audus vai zaudētos zobus, tādējādi atjaunot  košanas funkciju un estētiku. Protezēšana tiek veikta, izmantojot dažādas protēzes. Neizņemamās protēzes (metālkeramikas, bezmetāla keramikas kroņi, tiltiņi) – šāda veida restaurācija tiek fiksēta uz atlikušajiem zobiem vai implantiem. Rezultātā pacients iegūst labu estētisku izskatu, un palielinās košanas funkcijas efektivitāte.

Izņemamās daļējās protēzes (cietās plastmasas, mīkstās plastmasa, metāla loka) – pacientiem, kuriem ir zaudēti vairāki zobi augšējā vai apakšējā žoklī. Lietojot izņemamās daļējās protēzes, tiek panākts vēlamais estētiskais izskats, bet to mazākās stabilitātes dēļ žokļa kauls ātrāk nolietojas.

Izņemamās pilnās protēzes (cietās plastmasas) – pacientiem, kuriem ir zaudēti visi zobi zobu apakšējā un/vai augšējā rindā. Izņemamas protēzes var piestiprināt pie implantiem, tas uzlabo protēžu noturību un pacienta komfortu.

Mikroprotezēšana ir audus saudzējoša ārstēšanas metode. Estētiskas, bet tajā pašā laikā izturīgas bezmetāla keramikas plombes lieliski novērš zoba kroņa defektus. Šāda tipa restaurācija ir daudz uzticamāka un izturīgāka nekā plombēšana pie lieliem bojājumiem. Lai atjaunotu priekšējo zobu estētiku, tiek izmantotas plāksnītes – ļoti plānas keramikas plāksnītes priekšzobiem, kuras ar speciāliem adhezīviem cementiem tiek piestiprinātas pie zobu emaljas uz zobu ārējās virsmas.

Kas ir  zobu pārklājums no keramikas?

Ja dzīvam zobam kronis ir bojāts vai plombēts vairāk nekā par pusi, ieteicams to atjaunot ar porcelāna (keramikas) pārklājumiem. Labi izgatavots pārklājums ir daudz precīzāks, izturīgāks, estētiskāks nekā plombe.

Kas ir zobu plāksnītes?

Porcelāna (keramikas) plāksnītes ir plānas bezmetāla keramikas plāksnītes, kuras tiek pielīmētas pie zobu priekšējās virsmas. Tas ļauj pielāgot zobu formu un krāsu. Šādu plāksnīšu priekšrocība pret kronīti ir saudzīgāka zobu audu slīpēšana. Tās tiek izgatavotas priekšējo zobu grupai. Tās ir īpaši estētiskas un dabiskas, palīdz atjaunot zobu izskatu.

Vai plāksnītes laika gaitā maina krāsu?

Plāksnītes tiek izgatavotas zobu tehniķu laboratorijā un sarežģīta procesa rezultātā tiek panākta īpaši izturīga un stabila restaurācija, kas laika gaitā nemaina krāsu. Plāksnīšu materiālu varam salīdzināt ar stiklu vai porcelānu. Precīzi izpildīts darbs var kalpot 10-20 gadus.

Kāpēc tiek izgatavoti pagaidu zobu kronīši? Vai tie ir nepieciešami?

Pagaidu kronīši pasargā apslīpētos zobus no temperatūras svārstībām, jutīguma, tie novērš zobu migrāciju pēc nospieduma ņemšanas, veido piesmaganu zonu.

Vai pirms protezēšanas protezējamie zobi ir jāārstē endodontiski?

Nē, ja protezējamais zobs nav simptomātisks, t.i. tā mīkstie audi (nervs) nav skarts vai bojāts. “Dental Pluss” zobārstniecības klīnikā vienmēr cenšamies saglabāt zoba vitalitāti, arī pēc protezēšanas saglabāt zobu ar veselu nervu. Šāds zobs kalpos ilgāk un būs stiprāks.

Laiks jūsu sapņu smaidam?

Viss, kas Jums nepieciešams, ir pierakstīties apmeklējumam!