Timoteja iela 1a, Riga
Vairāk nekā 20 gadus kopā ar jums!

Estētiskā zobu restaurācija

Estētiskā zobu restaurācija

Estētiskā plombēšana – procedūra, kurā zobi tiek atjaunoti ar plombēšanas materiālu pa slāņiem, kas atbilst zobu dabiskajai anatomijai. Šādi vislabākais rezultāts tiek sasniegts kombinējot krāsu, formu, caurspīdīgumu, citas zobu individuālās īpašības.

Estētiskā plombēšana ir dabīgo zobu audu aizsargājoša procedūra, kas ne tikai atjauno saplaisājušus, nodilušus, bojātus zobus, bet arī uzlabo dabisko zobu formu un slēdz diastēmas (spraugas starp zobiem). Procedūras laikā tiek izņemti kariesa bojātie zoba audi, pēc tam zobs tiek plombēts slāņos, lai atjaunotu bijušo vai veidotu jaunu vēlamo formu, tad ar speciālu gaismu plombes tiek cietinātas un pēc tam jau pulētas. Ja nav kariesa bojātu zobu audu, procedūras laikā zobi netiek urbti, tiek radīts tikai mikroraupjums, apstrādājot ar smilšu strūklu un kodinot virsmu ar speciālu skābi. Pirms estētiskās plombēšanas uzsākšanas vēlams veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu un, ja ir vēlēšanās, arī zobu balināšanu, jo plombes saglabā sākotnējo krāsu un nebalinās. Ja plānota ortodontiskā ārstēšana, arī tā jāveic pirms izvēlēta estētiskā restaurācija, atsevišķos gadījumos ortodontisko ārstēšanu var aizstāt ar estētisko plombēšanu. Estētiskā plombēšana ir viens no ātrākajiem veidiem, kā sasniegt vēlamo rezultātu – atkarībā no zobu individuālā stāvokļa var priecāties par jauno smaidu pēc vairākiem vai pat viena zobārsta kabineta apmeklējuma. Lai smaids pēc estētiskās plombēšanas paliktu skaists ilgāku laiku, nepieciešams uzturēt nevainojamu personīgo mutes dobuma higiēnu, regulāri veikt profesionālu higiēnas procedūru, kā arī apmeklēt ārstējošo speciālistu restaurāciju pārbaudei.

Vai pēc estētiskās plombēšanas nepieciešama papildu kopšana plombētiem zobiem?

Jā, plombējamie materiāli mēdz nolietoties, parādās mikroraupjums, vairāk uzkrājas aplikums un pigmenti. Šo iemeslu dēļ ik pēc 6 mēnešiem ieteicams veikt profesionālu mutes dobuma higiēnu un ikgadējo profilaktisko restaurāciju pulēšanu, kuras laikā tiek nogludināta un pulēta plombju virsma, un jūs varat baudīt skaistu smaidu daudzus gadus.

Vai pēc estētiskās plombēšanas ir nepieciešamas īpašas zobu pastas?

Kā pēc jebkuras procedūras zobārstniecības klīnikā, Dental Pluss speciālisti Jūs iepazīstinās ar turpmāko mutes dobuma kopšanu, kas Jums būs nepieciešama.

Pēc estētiskajām  zobu atjaunošanām ir ieteicamas zobu pastas un krēmi, kas satur pēc iespējas mazāk abrazīvo vielu. Tādejādi ar atjaunojošo materiālu atjaunotā virsma tiek aizsargāta, tā ilgāk paliek spīdīga un gluda.

Vai estētiski atjaunoti zobi laika gaitā mainīs krāsu?

Pēc vairākiem gadiem restaurāciju virsma joprojām noveco – noveco plombējamais materiāls, tiek atdalītas mikrodaļiņas, mikrobojājumā iesūcas pigmenta vielas no pārtikas un dzērieniem.Tomēr, pareizi kopjot atjaunotos zobus mājas apstākļos, regulāri veicot profesionālo mutes dobuma higiēnu un restaurāciju pulēšanu, labi izveidota estētiskā restaurācija  kalpos 5-7 gadus.

Laiks jūsu sapņu smaidam?

Viss, kas Jums nepieciešams, ir pierakstīties apmeklējumam!