Timoteja iela 1a, Riga
Vairāk nekā 20 gadus kopā ar jums!

Zobu balināšana – toņu korekcija

Zobu balināšana – toņu korekcija

Zobārstniecības klīnikā “Dental Pluss” zobu balināšana ir viena no populārākajām estētiskās zobārstniecības procedūrām. Zobu emalja maina krāsu dažādu iemeslu dēļ, piem. no ēdieniem vai dzērieniem (kafija, tēja, tabaka u.c.), zobu traumām, medikamentu lietošanas, iedzimtības, vecuma u.c. Zobu balināšana ir ļoti efektīva procedūra šo faktoru mazināšanai.

Balināšana ar kapēm mājas apstākļos

Balinošo želeju ieliek kapē, kas tiek izgatavota individuāli, un uzliek uz zobiem pa nakti. Želejveida konsistences gēls (balinošais līdzeklis) neizplūst no padziļinājumiem un stingri turas pie zobiem. Rezultāti ir redzami jau pirmajā nedēļā, bet vislabākie rezultāti tiek sasniegti pēc 10 reizēm, t.i. 10 naktīm.

Vai balinošās zobu pastas ir efektīvas?

Nē, zobu pasta nebalina zobus. Lielākoties šajās pastās ir daudz agresīvu abrazīvu daļiņu, kas tikai noņem uzkrājušos pigmentu, tāpēc šādas pastas nav ieteicams lietot ilgstoši, jo tās var izraisīt emaljas bojājumus, zobu jutīgumu, īpaši lietojot ar elektriskām vai ultraskaņas zobu birstēm. Tāpat arī neiesakām mājās lietot sodas, sāls vai aktīvās ogles pulverus zobu balināšanai.

Kāpēc pēc balināšanas zobi kļuva jūtīgāki? Kā to samazināt?

Pēc zobu balināšanas zobi var būt jutīgi, jo, aktīvajām vielām iekļūstot audos, veidojas mikroporas. Lai no tā izvairītos, pēc zobu balināšanas ieteicams lietot desensibilizējošas zobu pastas vai krēmus.

Vai balināšanas rezultāts ir ilgstošs?

Jā, lai sasniegtu ilgtermiņa rezultātus, ļoti svarīga ir jūsu personīgā mutes dobuma higiēna, savlaicīga profesionāla mutes dobuma higiēna, kā arī nepieciešams ierobežot krāsojošu pārtikas produktu un dzērienu lietošanu.

No kā vajadzētu izvairīties pēc zobu balināšanas procedūras?

Jāizvairās no ēdieniem un dzērieniem, kas satur krāsvielas un izteiktus pigmentus (bietes, kafija, sarkanais vīrs).

Vai balināšanas laikā var balināt nedzīvus zobus (endodontiski ārstētus zobus)?

Nē, balināšanas laikā endodontiski apstrādāti zobi nebalinās vai arī efekts būs ļoti minimāls.  Tādiem zobiem tiek veikta iekšējā zobu balināšana vai protezēšana.

Vai zobu balināšanas laikā plombes kļūst gaišākas?

Nē, profesionālās balināšanas vai balināšanas mājās ar kapēm laikā, tiek balināti tikai zobu audi, plombēšanas materiāli savu krāsu nemaina, tāpēc pēc balināšanas, lai saskaņotu zobu un restaurāciju krāsas, var nākties restaurācijas nomainīt uz jaunām.

Laiks jūsu sapņu smaidam?

Viss, kas Jums nepieciešams, ir pierakstīties apmeklējumam!