Profesionālā mutes dobuma higiēna
Jūsu zobi ilgi būs veseli un skaisti, ja tos pareizi kopsiet. Profesionālā mutes dobuma higiēna palīdzēs jums sasniegt vēlamos rezultātus. Profesionālās mutes dobuma higiēnas mērķis ir novērst periodonta slimību rašanos, noņemt mīksto un cieto zobu aplikumu (zobakmeni), samazināt zobu jutīgumu, noņemt aplikumu uz grūti sasniedzamām virsmām, lietot profilaktiskus līdzekļus – fluora lakas uzklāšanu. Profesionālajā mutes higiēnā zobakmens un mīksto aplikumu noņem ar speciāliem instrumentiem, gaisa un ultraskaņas skeleri, zobus pulē ar gaisa, ūdens un speciāla pulvera (nātrija vai kalcija karbonāta) strūklu. Šis ir mūsdienīgs veids, kā noņemt aplikumu ar “Airflow”. Zobu virsma tiek pārklāta ar īpašu fluoru saturošu pastu. Mutē pēc tam izjūtat viegluma un svaiguma sajūtu.
Cik bieži jāveic profesionālā mutes dobuma higiēna?
Profesionāla mutes dobuma higiēna parasti ir ieteicama ik pēc 6 mēnešiem. Taču katrs pacients ir ļoti individuāls, dažkārt zobakmens un aplikuma uzkrāšanās notiek intensīvāk, tāpēc ieteicams konsultēties ar savu higiēnistu, lai noteiktu jums piemērotāko procedūru intervālu.
Kāpēc pēc mutes dobuma higiēnas zobi kļūst jutīgāki?
Ja pacientam ir ievērojams zobakmens un ir skarts periodonts, tas var novest pie žokļa kaula zuduma, var atklāties zobu kakliņi un saknes. Zobakmens uzkrāšanās maskē jutīguma problēmu. Pēc zobakmens noņemšanas mutes dobuma higiēnas laikā smaganas un zobi var kļūt jutīgāki – tas ir normāli. Svarīgi no tā nenobīties un neizvairīties no profesionālās mutes dobuma higiēnas, jo tādējādi tiks novērstas nopietnas smaganu problēmas un kaula zudums, kas var izraisīt zobu zaudēšanu nākotnē. Ja jūsu zobi ir ļoti jutīgi, konsultējieties ar mutes dobuma higiēnistu un noskaidrojiet, kādu zobu pastu viņš jums ieteiktu zobu jutīguma mazināšanai.
Vai ir iespējama sāpju mazināšana ar profesionālu mutes dobuma higiēnu?
“Dental pluss” zobārstniecības klīnikā mutes dobuma higiēnists pirms procedūras informēs par anestēzijas iespēju.
Cik bieži ir jālieto starpzobu diegs?
Zobu diegs ir jāizmanto katras zobu tīrīšanas laikā, tas ir, no rīta un vakarā. Vizītes laikā ar savu mutes dobuma higiēnistu pārrunājiet, kā pareizi tīrīt starpzobu spraugas. Starpzobu spraugu tīrīšana ir ārkārtīgi svarīga, jo šajās vietās uzkrātajam aplikumam ir grūtāk piekļūt. To tīrīšanai ir pieejami vairāki rīki: starpzobu diegs, dažādas starpzobu birstītes, utt. Mūsu zobārstniecības klīnikā īpaši populārs ir aparāts AIR Flow, ko var lietot ari mājas apstākļos. Tas uzlabo un atvieglo mutes dobuma higiēnu, īpaši, ja jums ir protēzes un implanti.
Laiks jūsu sapņu smaidam?